Ako si vybrať tú správnu fujaru?

Skúste si odpovedať na nasledovné otázky:

 1. Na čo sa bude fujara používať?

  Bude fujara určená skôr "na stenu", ako dekorácia pre zberateľa, alebo ako profesionálny nástroj na hranie pre muzikanta?
 2. Koľko plánujem do nákupu fujary investovať?

  Je rozhodujúca kvalita nástroja, či cena?
 3. Ako má byť fujara zdobená?

  Záleží skôr na vzhľade, alebo na zvuku? Alebo dokonca na oboch?
 4. Akú veľkú, aké ladenie fujary potrebujem?

  Najdrahšie sú veľké fujary, čím je fujara menšia tým je aj lacnejšia.

Ak to myslíte s fujarou vážne, no ste obmedzený cenou, doporučujeme kúpiť radšej menšiu no kvalitnú fujaru.
P O Z O R ! Rozdiely v kvalite sú priepastné.

späť na východziu stránku
Webmastri & copyright

Pre lepšiu orientáciu v cenách si môžete pozrieť našu aktuálnu ponuku nástrojov:

Svoje odpovede napíšte do emailu na info@fujara.sk a my Vás radi ďalej usmerníme.


Prečo mám fujaru kúpiť práve cez www.fujara.sk ?

Pretože iba u nás máte jedinečnú možnosť priamo porovnať a nechať si predviesť vybrané nástroje od tých najlepších ľudových výrobcov na Slovensku ! Okrem toho, musíme zdôrazniť, že každý nástroj v našej ponuke bol vyberaný osobne s dôrazom na kvalitu, a následne zaradený do adekvátnej zvukovej kategórie:

Preto u nás dostanete vždy to za čo si zaplatíte! Ak chcete investovať do výborne hrajúcej fujary, máte istotu že aj domov si prinesiete výborne hrajúcu fujaru a budete s ňou spokojní aj za pár rokov, keď sa na fujare už naučíte hrať. Ak chcete iba lacnejšiu fujaru, ktorá bude na hru využívaná iba príležitostne, máme pre Vás pripravené vždy to najvýhodnejšie čo sa dá na Slovensku kúpiť...

Ponúkame na Slovensku jedinečnú možnosť priamo porovnať a nechať si predviesť tie najlepšie fujary od vybraných slovenských majstrov:
Prosím, zajednajte si termín Vašej návštevy dopredu
telefonicky, alebo cez email.


PS: Rozdiely v kvalite nástrojov medzi jednotlivými ľudovými výrobcami sú také veľké, že len náhodou si môže človek, ktorý bude daný nástroj držať po prvý krát v ruke, vybrať kvalitný hudobný nástroj. A toto platí pri fujarách obzvlášť.
Ak sa aj rozhodnete kupovať fujaru, či iný ľudový hudobný nástroj na vlastnú päsť, zoberte so sebou niekoho, kto naň vie aspoň trochu zahrať. To jediné Vám zaručí, že s ním budete spokojný aj za rok, keď sa trochu hrať už naučíte.