Tibor Koblíček

Najprv to boli fujary. Po zvládnutí klasickej výroby začal v povrchovej úprave uplatňovať nový prvok - hlboký rez, čo z každého nástroja robí originálne rezbárske dielo.

Píšťalky rôznych druhov, ale aj trombity a trúby, gajdy, gajdice, ninery - ako všetky jeho výrobky - sa vyznačujú funkčnosťou a dokonalou remeselnou prácou. Výtvarná náročnosť snúbiaca sa s aplikáciou tradičných prvkov ich predurčuje k tomu, aby pre majiteľa boli aj hodnotným artefaktom z oblasti autentického folklóru.

return to homepage www.fujara.sk contact info, e-mail and more how to order, shipment, warranty and return policy read the opinions of others and share yours, highlights learn how to play fujara Links to some other sites /fujara, didgeridoo, music.../ read how to build fujara listen to available audio samples everything about fujara
späť na prvý stránku

Majstri fujaráši:

Cenníky nástrojov:

Go to audio samples!

Práce Tibora Koblička viackrát ocenili na Folklórnom festivale pod Poľanou v Detve i na festivaloch vo Východnej. Svoje výrobky predstavil na desiatkach zahraničných výstav a podujatí ako výrobca i inštrumentalista, z ktorých najvýznamnejšie boli svetové výstavy EXPO 1992 Sevilla a EXPO 2000 Hannover.
Tibor Koblicek presenting his instruments at Expo 2000 Hannover.

Jeho nástroje sú súčasťou zbierok Slovenského národného múzea v Martine. Sady nástrojov - husličky a basičky vlastní ÚĽUV, BROLN a Gajdošské združenie v Bratislave.

Každá fujara je ocenená individuálne, v závislosti od veľkosti, zdobenia a výslednej zvukovej kvality. Aktuálnu cenovú ponuku Vám možeme zaslať emailom: sulik@fujara.sk,
alebo telefonicky: 033-744 8482, 0911-226 999.

Často kladené otázky: