Vitajte Vitajte!vo
offer for webmasterssvete fujary.

Fujara - "kráľovná medzi ľudovými nástrojmi" - je nástroj, ktorý nádherne baladicky rozpráva o hĺbkach ľudskej duše, radostiach, veselosti, starostiach, smútkoch a žiaľoch. Jej zádumčivý a mumľavý hlas, človekom vdýchnutá poézia, úžasným spôsobom dokáže vyjaviť tie najskrytejšie zákutia ľudských emócií a vnútorne pohladiť ducha.

späť na východziu stránku
Webmastri & copyright

Spoznajte bližšie nášho slovenského ducha na týchto stránkach aj cez našu jedinečnú zádumčivú fujaru. Zoznámte sa s mnohými ľudovými výrobcami. Mnohí z nich majú veľké srdce a vyrábajú nádherné nástroje. Vypočujte si ukážky najrôznejších fujarových štýlov z celého sveta a presvečte sa, že fujara je stále živá a to nielen u nás.

Majstri Fujaráši:

Folkart Slovakia - Ján Šulík

Koncertne hrajúce, delené fujary z 2 alebo 3 častí.
Unikátnym riešením sú delené fujary priamo z našej dielne, určené hlavne na profesionálne hranie pre hudobníkov a ľudí čo radi cestujú spolu s fujarou.

Zvukovo sú to jedny z najlepších fujár vôbec. Okrem prírodne morených fujár vyrábame aj vyrezávané a kyselinou zdobené nástroje.

 

Folkart Slovakia delené fujary z 3 častí v kufríku sa stali okrem iného aj oficiálnym darom prezidenta SR, Ivana Gašparoviča. Medzi obdarovanými prezidentami boli napr. George Bush, Z. Kwasniewski, Václav Klaus atď. 

Pavol Bielčik

Krásne kyselinou leptané fujary za rozumnú cenu.
Ak máte záujem o krásnu, kyselinou leptanú fujaru alebo píšťalku za prijateľnú cenu, ste na správnej adrese. Nástroje pán Bielčika sú vhodné najmä pre amatérske hranie a naviac krásne. Môžu byť taktiež nádherným a aj cenovo dostupným darom pre rôzne príležitosti.
Okrem kyselinou zdobených fujár a píšťaliek vyrába aj čisté morené . 

Stránky výrobcu  - Smutný Pavol

Pavol Smutný

Stránky výrobcu  - Smutný Pavol

Kde sa krásny zvuk snúbi s krásnym prevedením.

K výrobe fujár pristupuje s veľkou láskou a starostlivosťou. Každú fujaru čo vyrobí má rád a pri hre na jeho nástrojoch je túto radosť a lásku aj cítíť. Naviac, fujary Paľka Smutného sú aj krásne vyzdobené.
Fujary vhodné pre pokročilejších hráčov a tých čo vedia oceniť krásny zvuk a výzor.
"Fujaru ladím srdcom a ona aj potom hojí a znamená pokoj a skrášľuje svet a tak to chcel pán a ja tiež. A zo všetkých rozmerov je najdôležitejší rozmer výrobcu."
Stránky výrobcu  - Dušan Holík

Dušan Holík

Kde sa snúbi muzikálnosť so šikovnosťou.

Dušan Holík je muzikant od kosti, výborný píšťalkár a fujarista.
Každý ťah jeho dláta je vedený dlhoročnými skúsenosťami a jeho vynikajúcim hudobným sluchom. Okrem toho vyrába aj píšťalky, dvojačky a koncovky. Jeho nástroje sú výborne zladené a ľahko sa na ne hrá. Používa taktiež zvláštnu metódu zdobenia vyrezávaním.
Nástroje vhodné pre každého hráča, či začiatočníka alebo už profesionála. Dušan Holík veru neodmietne žiadnu objednávku. Naviac jeho nástroje sú cenovo dostupné takmer každému a majú výborný zvuk.
Stránky výrobcu  - Koblíček Tibor

Koblíček Tibor

Stránky výrobcu  - Koblíček Tibor

Snáď najznámejší výrobca ľudových nástrojov na Slovensku.
Po zvládnutí klasickej výroby začal v povrchovej úprave uplatňovať nový prvok - hlboký rez, čo z každého nástroja robí originálne rezbárske dielo. Píšťalky rôznych druhov, ale aj trombity a trúby, gajdy, gajdice, ninery, tak ako všetky jeho výrobky, sa vyznačujú funkčnosťou a dokonalou remeselnou prácou. Výtvarná náročnosť snúbiaca sa s tradičnými prvkami ich predurčuje k tomu, aby pre majiteľa boli aj hodnotným artefaktom z oblasti autentického folklóru.
Naozaj krásne fujary, naviac s výborným zvukom za primeranú cenu. Tibor Koblíček je schopný vyrobiť akýkoľvek ľudový hudobný nástroj od najrôznejších píšťal, cez fujaru, nineru až po gajdy a ešte ďalej.
Stránky výrobcu  - Juraj Holík

Juraj Holík

Stránky výrobcu  - Juraj Holík

Vybíjané fujary za ľudovú cenu.
Ak máte záujem o krásnu, meďou vybíjanú fujaru alebo píšťalku za vynikajúcu cenu, ste na správnej adrese. I keď jeho fujary či píšťaly nemožno doporučiť pre profesionálneho hráča, pre amatérske hranie sú dostačujúce a naviac krásne. Môžu byť taktiež nádherným a aj cenovo dostupným darom pre rôzne príležitosti.
Okrem vybíjaných fujár a píšťaliek vyrába aj čisté morené fujarky zdobené iba jemným ornamentom za cenu "ako pre škóta" a takúto fujarku si môže dovoliť už naozaj každý.
Cenovo jedny z najlacnejších fujár na Slovensku. Lacnejšiu čistú alebo aj vybíjanú fujarku len ťažko zoženiete."Aj kebi mi oči zaviazali a podali fujeru, naskutku by som na prvé zadutie poznav, či bola robená s láskou alebo len tak."

Jožko Rybár

slovenské didgeridoo

k2s - profesionálne riešenia IT

artquarium.sk - galéria slovenského umenia slovenské didgeridoo etno.sk - slovenská etno scéna a  world music České bubny udu