Ponuka nástrojov

Našim cieľom je vždy mať v ponuke ten ideálny nástroj. Preto máme pre Vás skladom vždy viacero fujár:

Ak sa rozhodnete nás navštíviť osobne, budete mať jedinečnú možnosť priamo porovnať a nechať si predviesť vybrané nástroje od tých najlepších výrobcov na Slovensku !

Nižšie si môžete pozrieť prezentáciu niektorých ľudových výrobcov- majstrov fujarášov.

Ak sa najskôr potrebujete zorientovať, prečítajte si:

» Ako si vybrať tú správnu fujaru?
» Ako sa fujary oceňujú?
» Ako si nástroje objednať?

späť na východziu stránku
Webmastri & copyright

Radi poradíme:
Vaše otázky radi uvítame na e-mail: sulik@fujara.sk,
alebo nás môžete kontaktovať telefonicky: 0911-226 999

Ľudoví Výrobci - Majstri Fujaráši:

I keď sa stránky snažíme neustále dopĺňať, nie je možné odprezentovať každého majstra fujaráša, ktorého nástroje máme v ponuke, za čo sa Vám všetkým ospravedlňujeme ...

Folkart Slovakia - Ján Šulík

Koncertne hrajúce, delené fujary z 2 alebo 3 častí.
Unikátnym riešením sú delené fujary priamo z našej dielne, určené hlavne na profesionálne hranie pre hudobníkov a ľudí, čo radi cestujú spolu s fujarou.

Zvukovo sú to jedny z najlepších fujár vôbec: Vyznačujú sa krásnym okrúhlym tónom, nezvyčajnou ľahkosťou hrania a výborným ladením.

Sú v nich zúročené dlhoročné skúsenosti umocnené dôslednosťou a zmyslom pre detaily. Nakoľko je každý ťah dláta je vedený s chirurgickou presnosťou, vieme garantovať koncertný zvuk u každého nástroja. Fujary zvyčajne zdobíme vyrezávaním.

Folkart Slovakia delené fujary z 3 častí v reprezentatívnom drevenom kufríku sa stali okrem iného aj oficiálnym darom prezidenta SR, Ivana Gašparoviča. Medzi obdarovanými prezidentami boli napr. George Bush, Z. Kwasniewski, Václav Klaus atď.
Pavol Bielčik

Krásne kyselinou leptané fujary za rozumnú cenu.
Ak máte záujem o krásnu, kyselinou leptanú fujaru alebo píšťalku za prijateľnú cenu, ste na správnej adrese. Nástroje pán Bielčika sú vhodné najmä pre amatérske hranie a sú naviac krásne. Môžu byť taktiež nádherným a aj cenovo dostupným darom pre rôzne príležitosti.
Okrem kyselinou zdobených fujár a píšťaliek vyrába aj čisté morené .
Ladislav Libica

Krásne a detailne kyselinou leptané fujary .

S hlbokou ľútosťou oznamujeme, že pán majter Ladislav Libica, človek so zlatými rukami a ešte lepším srdcom, nás opustil dňa 10. októbra, 2013.

 

Jeho umenie, precíznosť, láska a rokmi získané majstrovstov pre nás však zostane zahované v jeho nástrojoch a našich srdciach.

Zaželajme mu spoločne, nech odpočíva v pokoji.
Stránky výrobcu  - Smutný PavolPavol Smutný

Stránky výrobcu  - Smutný Pavol

Kde sa krásny zvuk snúbi s krásnym prevedením.

K výrobe fujár pristupuje s veľkou láskou a starostlivosťou. Každú fujaru čo vyrobí má rád a pri hre na jeho nástrojoch je túto radosť a lásku aj cítíť. Naviac, fujary Paľka Smutného sú aj krásne vyzdobené.
Fujary vhodné pre pokročilejších hráčov a tých, čo vedia oceniť krásny zvuk, zdobenie a dokonalú povrchovú úpravu.
"Fujaru ladím srdcom a ona aj potom hojí a znamená pokoj a skrášľuje svet a tak to chcel pán a ja tiež. A zo všetkých rozmerov je najdôležitejší rozmer výrobcu."
Stránky výrobcu  - Dušan HolíkDušan Holík

Kde sa snúbi muzikálnosť so šikovnosťou.

Dušan Holík je muzikant od kosti, výborný píšťalkár a fujarista.
Okrem fujár vyrába aj píšťalky, dvojačky a koncovky. Jeho nástroje sú zvyčajne dobre zladené a ľahko sa na ne hrá. Svoje nástroje zvyčajne zdobí vyrezávaním.
Nástroje vhodné pre každého hráča, či začiatočníka alebo už profesionála.
Stránky výrobcu  - Koblíeek Tibor

Koblíček Tibor

Stránky výrobcu  - Koblíeek Tibor

Snáď najznámejší výrobca ľudových nástrojov na Slovensku.
Po zvládnutí klasickej výroby začal v povrchovej úprave uplatňovať nový prvok - hlboký rez, čo z každého nástroja robí originálne rezbárske dielo. Píšťalky rôznych druhov, ale aj trombity a trúby, gajdy, gajdice, ninery, tak ako všetky jeho výrobky, sa vyznačujú funkčnosťou a dokonalou remeselnou prácou. Výtvarná náročnosť, snúbiaca sa s tradičnými prvkami ich predurčuje k tomu, aby pre majiteľa boli aj hodnotným artefaktom z oblasti autentického folklóru.
ibor Koblíček je schopný vyrobiť akýkoľvek ľudový hudobný nástroj od najrôznejších píšťal, cez fujaru, nineru až po gajdy a ešte ďalej.
Stránky výrobcu  - Juraj Holík

Juraj Holík

Go to Juraj Holik Pages

Vybíjané fujary za ľudovú cenu.
Ak máte záujem o krásnu, meďou vybíjanú fujaru alebo píšťalku za vynikajúcu cenu, ste na správnej adrese. I keď jeho fujary či píšťaly nemožno doporučiť pre profesionálneho hráča, pre amatérske hranie sú plne dostačujúce a naviac krásne. Môžu byť taktiež nádherným a aj cenovo dostupným darom pre rôzne príležitosti.
Okrem vybíjaných fujár a píšťaliek vyrába aj čisté morené fujarky, zdobené iba jemným ornamentom, za cenu "ako pre škóta". Takúto fujarku si môže dovoliť už naozaj skoro každý.
Cenovo jedny z najdostupnejších fujár na Slovensku. Lacnejšiu čistú morenú, alebo aj vybíjanú fujarku len ťažko zoženiete.... A mnoho ďalších, na stránkach sa stále pracuje ...

( Šulík Ján, Szoboňa Ján, Králik Šaňo, Koristek Milan, Kíšik Ján, Minarech Jaro )

Aktualizovaný cenník - fujary na sklade
...